KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12419024
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:44
14/3 18:28:52
1.100 kr
18/3 18:59:44